Piłkarze PSP nr 3 Brzesko Mistrzami Małopolski

W rozegranych w Limanowej finałach Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej chłopców uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku zdobyli tytuł najlepszej drużyny w Małopolsce. Prawo do gry w tych zawodach piłkarze z Brzeska zapewnili sobie wygrywając kolejne etapy eliminacji, począwszy od zawodów gminnych, powiatowych i regionalnych (okręg tarnowski).

W turnieju finałowym drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Do kolejnego etapu awansowały dwie pierwsze ekipy z każdej grupy. Przeciwnikami naszych zawodników byli uczniowie z PSP Myślenice i PSP Rożnów. Dwa grupowe zwycięstwa 3:1 z Myślenicami i 3:2 z Rożnowem zapewniły brzeszczanom grę w ścisłym finale. Pokonanie drużyny z PSP nr 4 Bochnia (2:0), PSP Rożnów (3:2) i zdobycie 6 punktów zagwarantowało końcowy sukces.

Warto dodać, że młodzi piłkarze z gminy Brzesko stanowią mocną pozycję w rozgrywkach piłkarskich w Małopolsce, bowiem w ubiegłorocznych wojewódzkich rozgrywkach tytuł najlepszej drużyny regionu zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa w Okocimiu, pokonując w eliminacjach gminnych tegorocznych zwycięzców.

Burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z brzeskimi radnymi dbają o rozwój sportu, stwarzając jak najlepsze warunki do jego uprawiania, poprzez m.in. inwestowanie w infrastrukturę sportową. Oddana we wrześniu tego roku do użytku przepiękna hala sportowa przy szkole podstawowej nr 3 stała się jej wizytówka i będzie służyła całej społeczności uczniowskiej oraz aktualnym MISTRZOM MAŁOPOLSKI, którzy swoje umiejętności będą mogli rozwijać w doskonałych warunkach.

Drużyna z Brzeska występowała w składzie: Franciszek Garbień – bramkarz, Adrian Smaluch, Konrad Łoboda, Oliwier Okas, Kacper Klimek, Paweł Put, Łukasz Pośladek, Kacper Leś, Marcel Kubala, Kamil Marecik, Igor Gurgul, Konrad Poliszak. Trenerem i opiekunem zespołu był nauczyciel WF Marek Małysa, były zawodnik OKS Brzesko.

W uroczystym zakończeniu szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale i dyplomy ufundowane przez MSZS w Krakowie oraz GSZS w Alwerni.
Organizatorem zawodów był Małopolski Szkolny Związek Sportowy Kraków, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy Limanowa, ZPO – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego w Limanowej i ZSS nr 3 Limanowa.
Patronat honorowy nad rozgrywkami sprawował Jacek Krupa-Marszałek Województwa Małopolskiego

Klasyfikacja końcowa
1. PSP nr 3 Brzesko 6 – (6:4)
2. PSP Rożnów 4 – (9:7)
3. PSP nr 4 Bochnia 4 – (4:5)
4. PSP nr 92 Kraków 3 – (3:6)
5. PSP Paszkówka
6. PSP nr 3 Myślenice

W meczu o 5. miejsce PSP Paszkówka pokonała PSP nr 3 Myślenice 1:0

ZDJĘCIA ------>>>>> KLIKNIJ

DROGA DO MISTRZOWSKIEGO TYTUŁU

Zawody gminne szkół podstawowych
W imprezie uczestniczyły reprezentacje 10 szkół. W eliminacjach rozgrywki odbywały się w dwóch grupach. Do strefy finałowej awansowały drużyny PSP Nr 2 Brzesko, PSP Nr 3 Brzesko, PSP Okocim i PSP Mokrzyska. Zwycięzcą zawodów została reprezentacja PSP Nr 3 Brzesko pokonując w finale PSP Okocim 2:0. Królem strzelców został Michał Siudut PSP w Mokrzyskach.
-eliminacje

PSP Nr 3 Brzesko – PSP Okocim 2:0

Mecz o III miejsce
PSP Nr2 Brzesko – PSP Mokrzyska 2:0

Zacięty bój o mistrzostwo powiatu

Hala sportowa w Szczurowej gościła młodych piłkarzy ze szkół podstawowych z gminy i powiatu. Rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej turnieje dostarczyły wielu emocji i wrażeń. Szczególnie zacięty i emocjonujący był finał o mistrza powiatu pomiędzy drużyną ze PSP nr 3 w Brzesku a PSP w Szczurowej. Obydwa zespoły bez przeszkód poradziły sobie w eliminacjach grupowych zajmując w nich pierwsze miejsca. Następnie pokonały swoich rywali w półfinałach. Gospodarze wygrali ze PSP z Gnojnika 4:1 natomiast drużyna z Brzeska pokonała Tymową 4:0. Finał bardzo dobrze rozpoczęli chłopcy z Brzeska zdobywając pierwszą bramkę ale zawodnicy ze Szczurowej żywiołowo dopingowani przez swoich kibiców zdobyli wyrównującą bramkę. Po kilku minutach było już 2:1 dla gości i gdy wydawało się że ten mecz tak się zakończy w ostatniej minucie spotkania ponownie do bramki trafili szczurowianie. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie 2:2 i konieczne były rzuty karne by wyłonić mistrza powiatu. W tym elemencie piłkarskiej techniki lepsi okazali się zawodnicy z Brzeska wygrywając 2:0.

Zawody regionalne
W zawodach rozegranych tarnowskiej hali „Jaskółka” spotkały się cztery najlepsze drużyny regionu tarnowskiego. W meczu z PSP nr 18 Tarnów padł remis, a w pozostałych dwóch zawodnicy z Brzeska zdobyli komplet punktów gwarantując sobie udział w zawodach wojewódzkich.

PSP Nr 18 Tarnów – PSP Nr 3 Brzesko 0:0
PSP Nr 3 Brzesko – PSP Zaczarnie 2:1